„don’t panic!” be „happy!” – porcelana od Keith Brymer Jones

In Dodatki we wnętrzach by AdriannaLeave a Comment

” Less is more „, czyli mniej znaczy więcej to znany cytat nie mniej znanego, modernistycznego architekta Ludwiga Miesa van der Rohe. Do tej właśnie myśli nawiązuje w sowich projektach Keith Brymer Jones – garnacarz z Londynu. Keith od około dwudziestu lat tworzy kolekcję naczyń o nazwie „Word Range”. Zasada którą kieruje się on w tworzeniu kolejnych elementów serii jest prosta – ręcznie kształtowana forma zostaje opatrzona starannie wyselekcjonowanym słowem. „Hot” to ulubione słowo designer’a , które trafiło do kolekcji. Obok tego krótkiego, wyjątkowo symetrycznego wyrazu w selekcji znajdują się też mniej oczywiste, bardzo współczesne zwroty jak „#wtf” „dont’t panic!” czy „#selfie”.
Cała gama projektów marki Keith Brymer Jones obfituje w zaskakujące frazy. Przeglądając galerię jego prac nie mogę się powstrzymać od uśmiechu.

Prototyp każdej formy Keith tworzy w swojej Londyńskiej garncarni. Następnie prototypy są przekładane na formy produkcyjne i wykonywane w Chinach. Wiadomo- na porcelanie Chińczycy znają się najlepiej. Kubiki, a raczej kubełki „Bucket mug” są formalnie proste, minimalistyczne i wyjątkowo dobrze leżą w dłoni. Starannie odciśnięte i pomalowane napisy nadają im indywidualnego charakteru. Sznytu dopełnia logo projektanta ukryte na krawędzi podstawy naczyń. Pomimo ich rzemieślniczego pochodzenia można je myć w zmywarce i podgrzewać w mikrofalówce. Jeśli chodzi o ten z napisem „big” najlepiej smakuje pita z niego kawa z mlekiem i herbata owocowa.

„Happy” i „don’t panic!” możesz mieć na swoim biurku już wkrótce i przekonać się jaki napój podany w nich smakuje najbardziej Tobie. Oba kubki znajdziesz na naszym profilu allegro, link tutaj ‚happy’ , ‚don’t panic’

bucket-mug-kbj-1

bucket-mug-kbj-2

bucket-mug-kbj-3

bucket-mug-kbj-4

bucket-mug-kbj-5

bucket-mug-kbj-6

bucket-mug-kbj-7

bucket-mug-kbj-8

bucket-mug-kbj-9

bucket-mug-kbj-10

    Keith poza tworzeniem swoich naczyń lubi o nich śpiewać 🙂