apartament dla pary by breather

Apartament dla pary – Wybieramy Parę Metrów

In Wybieramy Parę Metrów by AdriannaLeave a Comment

W serii Wybieramy Parę Metrów przedstawiamy Ci subiektywny wybór atrakcyjnych mieszkań oraz nasze propozycje ich aranżacji. Tym razem wybraliśmy apartament dla pary.

APARTAMENT DLA PARY

Oryginalnie zaplanowano je jako mieszkanie czteropokojowe. Jednak naszym zdaniem, ze względu na lokalizację przy zacisznej ulicy w niewielkim, kilkumieszkaniowym budynku mieszkanie może posłużyć za atrakcyjny apartament dla pary.

LOKALIZACJA W MIEŚCIE

Budynek, w którym znajduje się mieszkanie jest zlokalizowany przy ul. Prochowej w Warszawie. Krótka i cicha uliczka, zabudowana niewielkimi kamienicami w skali człowieka robi bardzo pozytywne wrażenie. Z okien budynku będzie widać oddalony o 2 min, wiecznie żywy park.Trzy minuty zajmie dotarcie z niego do najbliższego przystanku i dużego sklepu. W zasięgu pięciu jest już właściwie wszystko czego potrzeba w codziennym życiu w mieście z niezłymi knajpami, przychodniami, szkołami i przedszkolami włącznie. Jeśli chcesz wiedzieć jakie cechy ma naszym zdaniem dobra lokalizacja w mieście, przeczytaj nasz wpis na ten temat link znajdziesz tutaj

apartament dla pary Prochowa 23

Lokalizacja mieszkania. Pomarańczową linia oznacza granicę obszaru w zasięgu 5 min pieszo. Kliknij grafikę, aby przejśc do mapy.

LOKALIZACJA W BUDYNKU

Mieszkanie jest zlokalizowane na pierwszym piętrze. Jego okna wyeksponowane są na dwie strony świata – północ i południe. Ze względu na te uwarunkowania światło dzienne będzie w nim obecne przez dłuższy czas w cieplejszej połowie roku. Strefa dzienna powinna być szczególnie dobrze oświetlona letnimi popołudniami.

UKŁAD POMIESZCZEŃ

Oryginalny układ pomieszczeń pokazuje podział na maksymalną ilość sypialni. Efektem jest uzyskanie 4 pokojowego mieszkania na niespełna 60 metrach kwadratowych. Dzięki niezwykle elastycznej aranżacji mieszkania możliwa jest zmiana lokalizacji wszystkich ścian działowych. Poza ścianami zewnętrznymi jedynymi stałymi elementami są piony instalacyjne. Daje to ogromne możliwości aranżacyjne. Dlatego też nasza propozycja pokazuje układ mieszkania z jedną sypialnią. Aranżacja jest zupełnie niestandardowa. Pozwala jednak na maksymalizację poczucia przestronności – całą strefę dzienną można ogarnąć wzrokiem od samego wejścia. Kuchnia zorganizowana na półwyspie, duży stół, loggia z widokiem na park i spora strefa wypoczynkowa zachęcają do spotkań w większym gronie. Natomiast osobna toaleta, łazienka, garderoba i nieco odosobniona sypialna pozwalają domownikom na maksymalnie bezkonfliktowe zamieszkiwanie przestrzeni na co dzień. Szkicowanie układu mieszkanie o tak nietypowym układzie dało nam sporo frajdy. Jak nasza aranżacja podoba się Tobie?

apartament dla pary

Nasza propozycja aranżacji mieszkania. Oryginalny rzut najdziesz tutaj

POTRZEBUJESZ POMOCY W WYBORZE LUB URZĄDZENIU TWOJEGO MIESZKANIA?
Zadaj swoje pytanie w komentarzu pod tym artykułem lub w naszej grupie na Facebook’u – link znajdzeisz tutaj

Źródło miniatury na stronie głównej: unsplash.com/@breather