Mieszkanie na parterze z drzewem w ogrodzie – Wybieramy Parę Metrów

In Wybieramy Parę Metrów by AdriannaLeave a Comment

W serii Wybieramy Parę Metrów przedstawiamy Ci subiektywny wybór wyjątkowych mieszkań oraz nasze propozycje ich aranżacji. Po raz pierwszy wybraliśmy mieszkanie na parterze. Ze względu na układ i należący do niego ogród, mieszkanie będzie dobrym miejscem do zamieszkania dla czteroosobowej rodziny.

MIESZKANIE DLA RODZINY

Oryginalnie zaplanowano je jako mieszkanie czteropokojowe. Nasza aranżacja zakłada połączenie dwóch jednoosobowych sypialni w jedną dwuosobową. Taki zabieg pozwala na uzyskanie przestronnego pokoju dla dwójki dzieci. Pozostałe zmiany, które wprowadziliśmy to m.in. otwarcie kuchni na pokój dzienny.

LOKALIZACJA W MIEŚCIE

Budynek, w którym znajduje się mieszkanie, jest zlokalizowany przy ul. Łukiskiej w Warszawie. Cicha uliczka zabudowana jest domami jednorodzinnymi. Tuż za rogiem ulicy znajduje się przyjemny park Znicza z dużą fontanną. Okolica robi bardzo pozytywne wrażenie. Jest spokojnie. Wąskie, obrośnięte zielenią ulice otaczają wspomniany park. Nic nie zdradza, że tuż obok przebiega ul. Ostrobramska z biegnącą wzdłuż niej trasą rowerową.

Trzy minuty zajmie dotarcie z budynku najbliższego przystanku. W 5 minut uda się dojść do małego sklepu spożywczego. Duże sklepy są w pobliżu, ale ze względu na odległość przekraczającą 10 min pieszo, robienie w nich codziennych zakupów wymagać może być męczące. W pobliżu brakuje przedszkola (jest w zasięgu 20 min spaceru), ale przy tej samej ulicy jest placówka edukacji pozalekcyjnej dla dzieci. Nie brakuje za to placów zabaw. W zasięgu 10 min pieszo jest jedna szkoła podstawowa i jedna szkoła średnia. Jeśli chcesz wiedzieć jakie cechy ma dobra lokalizacja w mieście, przeczytaj nasz wpis na ten temat link znajdziesz tutaj.

mieszkanie trzypokojowe Villa przy Parku mapa

Lokalizacja mieszkania. Pomarańczowa linia oznacza granicę obszaru w zasięgu 10 min pieszo. Kliknij grafikę, aby przejść do mapy.

mieszkanie na parterze Łukiska - fontanna w parku Znicza

BUJNA ZIELEŃ OKOLICZNYCH ULIC | FONTANA W PARKU ZNICZA

LOKALIZACJA W BUDYNKU

Mieszkanie jest zlokalizowane na parterze. W intensywnej zabudowie miejskiej taka lokalizacja oznacza zwykle nienajlpesze warunki oświetlenia światłem słonecznym. Jednak w przypadku tego mieszkania sąsiedztwo niewysokich budynków rozmieszczonych w mało intensywnej gęstości zabudowy daje mu wszytkie zalety mieszkania na najniższej kndygnacji, przy jendoczesnym minimalnym wpływie otoczenia na parametr czasu oświetlenia. Okna mieszkania wyeksponowane są na dwie strony świata – zachód i północ. Dzięki temu strefa dzienna będzie słoneczna po południu, natomiast sypianie nie powinny zbytnio się nagrzewać. Z lokaliacją na partrze wiążą się kluczowe zalety lokalu- przylegający taras i spory ogródek z wysokim dębęm.

UKŁAD POMIESZCZEŃ

Oryginalny układ sprawnie wykorzystuje przestrzeń mieszkania o powierzchni niemal 90 metrów kwadratowych. Zaproponowane przez nas zmiany lokatorskie mają na celu zmianę aranżacji przestrzeni tak, by jego przestrzeń swoim układem maksymalnie wspierała budowanie rodzinnych relacji i poczucie radości płynące z przestronności pomieszczeń. Z tego względu zaproponowaliśmy trzy kluczowe zmiany. Pierwszą z nich jest otwarcie kuchni. Naszym zdaniem otwarta kuchnia ułatwia budowanie relacji przez dosłowne usuwanie barier. Więcej o przewadze kuchni otwartej nad zamkniętą napisaliśmy w krótkim artykule tutaj. Drugą jest połączenie dwóch sypialni dla dzieci w jedną. Wprowadzenie takiego zabiegu ma na celu wpieranie przyjaźni między dziećmi szczególnie w młodszy wieku. Dzięki symetrycznemu układowi w razie zaistnienia wyraźnej potrzeby podziału pokoju można go dokonać przy minimalnej ingerencji. Ostatnią zauważalną zmiana jest wprowadzenie dodatkowej łazienki z prysznicem, która na pewno pomoże w sprawnym przebiegu napiętych organizacyjnie momentów dnia.

mieszkanie trzypokojowe Villa przy Parku aranżacja

Nasza propozycja aranżacji przy wprowadzeniu zmian lokatorskich. Oryginalny rzut znajdziesz klikając zdjęcie.

POTRZEBUJESZ POMOCY W WYBORZE LUB URZĄDZENIU TWOJEGO MIESZKANIA?
Zadaj swoje pytanie w komentarzu pod tym artykułem lub w naszej grupie na Facebook’u – link znajdzeisz tutaj

Źródło miniatury na stronie głównej: unsplash.com/@grovemade